Рейтинг: 5/5 - 1 голосов

Вікна в гармонії з інтер'єрними тенденціями 2021

Тенденції в інтер'єрі змінюються повільно, але кожна таке зміна задає напрямок архітекторам і декораторам на наступне десятиліття. Сезон 2021 - час прориву, зародження нової інтер'єрної моди, на яку значний вплив зробив пройшовший під знаком пандемії рік. Хоча концепцій досить багато, в основі стоїть використання натуральних матеріалів і максимальна близькість до природи. Як нові інтер'єрні тренди вплинуть на вибір вікон для новобудов, приватних будинків і квартир - розглянемо в огляді viknastyle.com.ua.
Роль вікон, як елемент декору інтер'єру неухильно зростає
«Віконна революція» відбулася приблизно за останні десять років. Раніше в свідомості дизайнерів інтер'єру вікно не використовувалося як елемент декору. Воно повинно було виконувати свої основні технічні завдання - забезпечувати тепловий комфорт, світлопропускання, захист від зовнішніх факторів і зручність при митті. У будь-якому випадку, особливого вибору не було. Один «правильний» колір пластику і стандартні розміри (ніякої химерності) або, можливо, дерево в розкішному варіанті - майже недоступне для більшості користувачів. На щастя, виробники вікон почали шукати технологічні та дизайнерські інновації, які залучали як покупців, так і дизайнерів інтер'єрів. Це і модні кольори, і незвичайні геометричні форми, і різноманітні розміри, і сучасні профілі, і інноваційна фурнітура, і багатофункціональне скло, і багато інших. Завдяки цьому сьогодні ми можемо говорити про естетичну роль вікон в дизайні інтер'єрів, гармонійно доповнюють останні тенденції.
Тепле дерево - ключова тенденція в дизайні інтер'єрів 2021, або тріумфальне повернення дерев'яних вікон
Провідні архітектори і дизайнери інтер'єрів висловлюють одностайну думку в тому, що провідною тенденцією в найближчі роки буде використання теплого натурального дерева в різних формах. Дерево, бажано в максимально натуральному вигляді, має бути на підлозі і на стінах. Меблі і численні аксесуари та акценти повинні бути дерев'яними, що і визначить остаточний вибір вікон. 
З цього року в інтер'єрної моді кермо влади знову взяли вікна під колір дерево, і його вподобання обіцяє бути виключно довгим, тому особливо модними стануть вікна під дерево. Вони будуть актуальні не тільки в класичних, але і в сучасних інтер'єрах. Це не означає, що вікна неодмінно повинні бути дерев'яними. Сьогодні є багато технологій, що дозволяють створювати профільні системи під дерево з інших матеріалів, будь то ПВХ або алюміній, аж до збереження малюнка і рельєфу деревини. 
Холодний камінь і мармур доповнять сучасні вікна
Величезною перевагою прийдешніх дизайнерських та архітектурних тенденцій є їх різноманітність. Прагнення до природи не обмежується тільки вікнами під колір дерево, але також поширюється і на не менше натуральний камінь, найшляхетніших представником якого є мармур. Він буде дуже цікавим контрастом з деревом.
Однак камінь також утворює відмінне поєднання зі склом і металом, що дозволяє отримати ще більш прохолодні, частково футуристичні інтер'єри, але засновані на любові до природи. Відповідно в разі світлопрозорих конструкцій ця тенденція буде означати зростання популярності пвх вікон. ПВХ прекрасно гармонує з мармуром або звичайним каменем, створюючи інтер'єри, ідеально підходящі для роботи, оскільки підвищують концентрацію і зібраність. Відмінно впишуться в тренд home office. Таким чином, надзвичайно популярне серед дизайнерів інтер'єру пвх або алюмінієве вікно, яке вважається наймоднішим і розкішним (хоча і все більш доступним), безсумнівно, залишиться хітом в наступні сезони. Дуже добре поєднується з будь-яким декором, так як може виглядати як завгодно - як метал або дерево. Крім дизайнерської функції, алюмінієві та пвх вікна мають відмінні технічні параметри. Вони теплі, легкі, статичні і не деформуються, а головне, з них можна створювати великоформатні конструкції практично будь-якої форми. 
Багато простору і світла - або зоряний час широкоформатного скління
З сезону 2020 в 2021 переходить мода на широкоформатні розсувні двері. Різні направлення, що описують тенденції в архітектурі та внутрішньому декорі, що діють з 2021 року, підкреслюють важливість відкриття інтер'єру на сад. Більш яскраво вираженим цей тренд став завдяки пандемії, яка на деякий час змусила людей виявитися безнадійно в чотирьох стінах. У цей період багато хто оцінив велику силу спілкування з природою. 
В сучасних архітектурних композиціях цей прийом реалізується за допомогою широкоформатного скління, яке в будь-який момент може стати місцем вільного виходу назовні. На практиці це означає не що інше, як використання сучасних портальних конструкцій. Розсувні дверні системи і складні терасові двері здатні повністю розмити межу між інтер'єром та екстер'єром, а в закритому вигляді служити в ролі живих картин. Менше означає більше - це принцип, яким керуватимуться дизайнери інтер'єру в 2021 році. Вікна сучасного будинку повинні мати тонкі рами, приховані в усі більш вузьких профілях елементи фурнітури, і склопакети без перегородок. Чим більше вікно і чим прозоріше поверхня, тим краще. Кольорові акценти знаходять більш глибоке значення - кольорові вікна стануть ще популярніші. У сучасному дизайні інтер'єрів важливий не тільки колір стін, але і вікон. Для сезону 2021 так само характерно захоплення кольором, як і в 2020-м, додаючи йому пристрасть до візерунків і фактур. В даний час наймоднішими квітами є: відтінки землі, морських глибин, пудровий-рожевий, приглушений темно-зелений, гірчичний, синій, м'ятний.
 
Що стосується вікон, тут виробники профілю давно поклали край одноманітності. Білий і сірий колір як і раніше будуть відігравати важливу роль, але не останню скрипку зіграє дерево, а також сміливий чорний. Кольорова мода пішла ще далі - і тепер кольором захопилися і виробники систем фурнітури, що призвело до появи чорної фурнітури в лінійці деяких брендів. В контексті кольору також зросте роль підвіконь і укосів. Тут дизайнери теж йдуть від одноманітності білого і пропонують широкий спектр не тільки однотонних виробів, але і з різними малюнками і декорами. Колір віконних рам, безумовно, залежить від смаку користувача, але також повинен враховувати призначення приміщення, розмір вікон і стиль інтер'єру. Палітра кольорів RAL і фактур величезна. Крім того, що із задоволенням використовують архітектори, можна розробити проект з різним кольором профілю зсередини і зовні, а також диференціювати кольори окремих вікон в будинку, адаптуючи кожне з них до характеру даної кімнати. Колір вікон повинен бути помітним, виразним, але не виснажливим. Бути тим штрихом художника, який вносить нотку елегантності. Тоді скління впишеться не тільки в модні тенденції, але і не буде порушувати гармонію повсякденному житті.