Переведення пластикових вікон "Вікна Стиль"на зимовий режим
Пластикові вікна – досить функціональна конструкція, деякі елементи якої власник може настроїти/відрегулювати самостійно. Наприклад, зробити переведення на зимовий режим пластикових вікон "Вікна Стиль".
Режими пластикових вікон
Режим пластикових вікон – це ступінь герметичності, який залежить від того, з якою силою ексцентрики (внутрішня фурнітура вікна) притискають стулку до рами:
Він може бути:
- стандартним – середньо-сильне притискання стулки зі становищем ексцентрика посередині, при якому віконна система залишатиметься досить теплою незалежно від сезону;
- літнім – менш щільна фіксація стулки зі становищем ексцентрика, при якому він віддалений від рами і не перешкоджає вільному проникненню повітря з вулиці до приміщення;
- зимовим – більш щільне примикання стулки до рами з положенням ексцентрика у бік рам, за рахунок чого досягається максимально можлива герметичність конструкції та циркуляція повітря між вулицею та приміщенням стає менш інтенсивною, а з нею – теплообмін.
Чому важливо та потрібно міняти режим вікна?
Переводити вікна в зимовий режим потрібно з двох причин.
- Перша – так вони краще зберігають тепло, дозволяючи забезпечити комфортний мікроклімат у приміщенні та знизити суми у платіжках за комунальні послуги.
- Друга - зміна режиму допомагає продовжити термін служби самої конструкції, тому що холод, що проникає через стулку, згубний для пластикових вікон: від перепадів температури страждає фурнітура, швидше зношується утеплювальний матеріал.
Як перевести у зимовий режим ваші вікна?
Одна з важливих переваг вікон з профілем WDS полягає в тому, що їх дійсно просто регулювати, маючи в наявності лише кілька інструментів: шестигранний ключ; викрутку; плоскогубці. Регулювання потрібно почати з підготовки вікна: вимити скло і раму, видалити бруд з усіх сполучних елементів, очистити стики, змастити деталі, що рухаються машинним маслом або спеціальними складами.
Алгоритм дій гранично простий: відкриваєте стулку; по всьому периметру її тонкої сторони розташовані притискні ексцентрики - круглі елементи, що виступають, з шестигранним заглибленням і однією/двома рисочками поруч з ним; за допомогою шестигранного ключа провертає всі ексцентрики по черзі в потрібне положення - якщо рисочка/велика рисочка вказує вниз, вікно в стандартному положенні; у бік вулиці – у літньому; у бік стулки – у зимовому; оскільки ми говоримо про переведення на зимовий режим, встановлюєте ексцентрики так, щоб рисочка вказувала у бік стулки.
Щось, крім шестигранного ключа, може знадобитися тільки в тому випадку, якщо ексцентрики не виступають назовні, а втоплені всередину.
Тоді за допомогою викрутки та плоскогубців їх потрібно витягнути назовні, відрегулювати та повернути у вихідне положення.
У перший рік експлуатації вікон небажано змінювати режими, оскільки ущільнювач ще не встиг зноситися і чудово справляється зі своїм завданням.
І якщо ви перевели вікна в зимовий режим, перед настанням тепла відрегулюйте їх ще раз, повернувши в літній або стандартний режим, щоб уникнути прискореного зношування ущільнювача.